Film Hizmetleri

Grafik tasarımını takiben baskı işlemine geçmek için kalıp hazırlamak gerekir. Kalıp hazırlamak için film çıktısı gerekmektedir.
Film çıkış makinesi aslında bir tür yazıcıdır. Kağıt yerine film konulan film çıkış makinesi, lazer sistemi ile filmi işledikten sonra gerekli banyo işlemlerini bünyesinde tamamlayıp çıktıyı hazırlayan bir yazıcıdır.
Film çıkıştan çıkan filmlerin basılacak bölgeleri siyah basılmayacak bölgeleri ise tamamen renksizdir.
Bu şekildeki çıktısı alınan pozitif filmler ofset baskı için lazım olan kalıbın oluşturulması için kalıp pozlama işlemine sevk edilir.

Film çıkış işlemleri baskıdan önce dikkatlice yapılması gereken bir aşamadır.
Kullanılan teknoloji, film türüne göre değişiklik gösterebilen baskı çeşitlerine hakim makineler, teçhizatlar ve aletler ile baskının gerçekleşmesi için gerekli olan film oluşturularak üretime geçiş için final altyapısı hazırlanmış olur.
İmalata hazırlık evresi grafik tasarım ile başlar, film çıkış veya kalıp çekimi ile son bulur. Film çıkış baskı öncesi çok dikkat edilmesi gereken farklı aşamalardan geçmektedir.
Bu işlemler akabinde iyi bir film çıkış ve dolayısı ile de son derece kaliteli baskılar oluşabilmesi için gerekli olan ön hazırlık aşaması geçilmiş olur.
Kendini sürekli olarak yenileyen baskı sektörü, kaliteli, güvenli ve hızlı baskılar üretmekte, bu da makine ve film, kalıp sistemleri ile gerçekleşmektedir.